top of page
Search
sofiamakogin1203

ШКОДА ВІД КОМП'ЮТЕРА

Для дітей:

У дітей проблеми з м'язами і суглобами із-за комп'ютера виникають рідко, адже навіть самі захоплюються не проводять за ПК стільки часу, скільки дорослі працюючі люди. Однак, все одно дорослі повинні слідкувати за тим, скільки часу їх чадо проводить перед монітором, як організовано його місце, в якому положенні він сидить. Жіночий журнал JustLady настійно рекомендує: не економте на моніторі! Це загрожує проблемами для зору вашої дитини.

Щоб мінімізувати шкоду комп'ютера для дітей, вибирайте сучасні монітори. Прослідкуйте, щоб частота розгортки була не менше 70 герц. Зверніть увагу і на те, щоб монітор відповідав міжнародним стандартом захисту (Low Radiation). Бажано поставити комп'ютер у кутку, щоб випромінювання з боків і ззаду монітора йшло в стіни. Нарешті, журнал JustLady рекомендує обмежувати час, проведений дитиною перед екраном. Якщо дитині не більше 4 років, то йому не бажано проводити перед комп'ютером більше сорока хвилин. Молодшим школярам цей час можна збільшити до півтора-двох годин. Пам'ятайте і інші елементарні правила, які дозволять знизити шкоду комп'ютера для дітей і зберегти їхнє здоров'я: займайте дитини рухливими іграми і вправами, а під час занять перед монітором намагайтеся вибирати аркадні ігри, які вимагають зорової та м'язової реакції, а також головоломки та логічні ігри.

Для дорослих:

Почнемо з проблем зору. Вони більшою чи меншою мірою знайомі практично всім користувачам персонального комп'ютера. Так, проблеми проявляються у вигляді неприємних відчуттів - затуманення зору, різі в очах, печіння, головні болі, болі при русі очей. Таким чином, у цьому випадку шкода комп'ютера на здоров'я людини проявляється в найбільш яскравій формі. Справа в тому, що зображення на моніторі «не сьогодення». Тобто, воно світиться інакше, має іншу різкість, ніж той же самий текст, але написаний на папері. Велике значення має і те, як організовано робоче місце: при неправильному режимі освітлення ризик виникнення проблем із зором великий. Крім того, очі отримують величезне навантаження при перебеганіі з екрану, наприклад, на документи, що лежать поруч, і назад.

Проте, все не так страшно, як здається, адже комп'ютер комп'ютера ворожнечу. Журнал JustLady зазначає: найбільш безпечними для очей вважаються сучасні рідкокристалічні монітори. Ну, а застарілі монітори, випущені до 1997 року, з діагоналлю 14 дюймів представляють найсерйознішу небезпеку для здоров'я. Монітори останнього покоління практично позбавлені таких недоліків, як електромагнітне випромінювання. А воно, як відомо, не додає нам здоров'я. Так що, говорячи про шкоду комп'ютера на здоров'я людини потрібно мати на увазі, про яке комп'ютері йдеться.

Зупинимося докладніше на такому явищі, як електромагнітне випромінювання. Адже у багатьох людей це поняття асоціюється з чимось, на кшталт рентгенівських променів, і шкода комп'ютера на здоров'я людини в основному пов'язують з цим терміном. Електромагнітне випромінювання створюється навколо будь-якого пристрою, що виробляє і споживає електроенергію. Це випромінювання можна почути, побачити чи понюхати, але воно все одно присутня всюди. І хоча шкоду комп'ютера на здоров'я людини через електромагнітного випромінювання не доведена, люди продовжують вважати, що це схоже високочастотної форми радіації, що викликає ризик виникнення раку. Жіночий журнал JustLady запевняє: щодо монітора комп'ютера не можна говорити про рентгенівське випромінювання. Що стосується випромінювання дуже низькою і наднизької частоти, яке створює комп'ютер, то тут немає єдиної думки навіть серед учених.

Люди, які заробляють на життя за допомогою комп'ютера, часто скаржаться на проблеми з суглобами і м'язами. Найчастіше вони виражаються у вигляді болю в попереку та плечах, поколювання в ногах, оніміння шиї. Однак не рідкісні і більш серйозні недуги. Так, через тривалої роботи на комп'ютері може виникнути кистьовий тунельний синдром - тобто ушкодження нерва руки. При важких випадках людини можуть мучити сильні болі, які позбавляють його працездатності.




34 views0 comments

Comments


bottom of page